Krásné husté vlasy jsou snem asi každé ženy a dokonce i nejednoho muže. Jenže v tomto případě má rozhodující slovo matička příroda a genetika. Někomu bylo shůry dáno a někomu bohužel ne. Ale ani v tom druhém případě nemusí být vždy vše ztraceno. Existují různé přípravky, které alespoň opticky pomáhají hustotu vlasů zvýšit. A také je několik užitečných babských rad, díky kterým můžeme dosáhnout podobného efektu přírodní cestou a také snížit riziko vypadávání vlasů či zhoršování jejich kvality.
Babské rady
Účinnost babských rad ověřil čas a mnoho generací našich předků. Naprosté zázraky samozřejmě očekávat nemůžeme, ale malé zlepšení bude zlepšením.
- Vajíčková maska – stačí rozšlehat dvě vejce a nanést je pečlivě na hlavu. Necháme účinkovat dvě hodiny a pak hlavu umyjeme jemným šamponem. Opakujeme jednou týdně.
- Černá ředkev – má spoustu látek, které ovlivňují kvalitu a hustotu vlasů. Nejdůležitější je, že působí přímo na vlasy od začátku růstu, protože účinky se aktivují v cibulce. Naše prabáby nastrouhaly kořen na jemném struhadle, vymačkaly šťávu a tu vtíraly do vlhkých vlasů a kůže na hlavě. My si můžeme trochu pomoci odšťavňovačem. Kúru lze opakovat dvakrát týdně až do dosažení kýženého efektu.
- Česnek – podobně jako ředkev má hodně aktivních látek, které dokážou pozitivně působit na růst a kvalitu vlasů. Prolisujeme několik stroužků a vetřeme je do kůže na hlavě. Necháme účinkovat přibližně dvacet minut. Následně hlavu umyjeme. Opakujeme jednou týdně. Pozor, kvůli specifické „vůni“ je možné, že si hlavu budeme muset po několika hodinách umýt ještě jednou.
- Olivový olej – když ho dvakrát týdně budeme vtírat do vlasů a kůže na hlavě, kvalita našich vlasů se postupně začne zlepšovat. Budou se méně lámat a také se tolik nevysuší.
- Droždí – vlasům můžeme pomoci i vnitřně. Pro husté vlasy naše babičky pravidelně jedly syrové droždí – tedy přesněji, pily ho. Půl kostky (dvacet gramů) rozšlehaly ve skleničce horké vody a po částečném vychladnutí vše vypily. V dnešní době můžeme tento nápoj nahradit pangaminem, který je pro mnoho lidí chuťově přijatelnější.
Správná péče
Babské rady jsou důležité, ale nesmíme zapomínat na to, že základem všeho je samozřejmě správná péče o vlasy. Na prvním místě je výběr kvalitních šampónů či kondicionérů. V ideálním případě by měly obsahovat co největší množství přírodních látek. Pro lepší hustotu či výraznější vizuální efekt je vhodné vybírat spíše přípravky určené pro jemné vlasy. Hlavu bychom neměli mýt v příliš horké vodě a před mytím vlasů je dobré je pořádně rozčesat. Kondicionér nevtíráme do kůže. Po domytí vlasy jemně osušíme ručníkem a pokud sáhneme po fénu, tak teplota vzduchu by měla být co nejnižší. Kulmám nebo žehličkám je lepší se vyhnout, zvláště pokud máme problémy s kvalitou vlasů.