admin

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 36)
  • Autor
    Příspěvky
  • admin
    Správce

    Není to špatné. V tom videoreceptu je docela hezky vidět jeden z postupů. Samozřejmě jak už je uvedeno dříve, tohle je recept na různé variace a není jeden jediný správný a nejdokonalejší postup.

    odpověď na: Vyrážka pod prsy #11579
    admin
    Správce

    Těžko říci,může to být záležitost alergie, pokud to nebylo nikdy dříve je to asi nejpravděpodobnější reakce. Během horkých měsíců je to také častá reakce na vedro a pocení.

    admin
    Správce

    Překvapivě s nadměrným množstvím vody v organismu vám může pomoci… pití vody. Ale měla by to být obyčejná voda, žádné speciální nápoje etc. Takže dodržovat správný pitný režim v průběhu celého dne. Dále je důležité omezit solení, zvýšit množství vlákniny, jíst více zeleniny a také ovoce, omezit sacharidy a více se hýbat.
    Z bylinek se při nadměrném množství vody v těle doporučuje petržel, kopřiva a přeslička.

    odpověď na: Krvácí mi zub #3401
    admin
    Správce

    Na rychlo zkuste zubní pastu na krvácející dásně a určitě si skočte k zubaři, ať zjistí přesnou příčinu, důvodů krvácení je totiž hodně

    odpověď na: Na pihy jogurt a citron #2052
    admin
    Správce

    Zbavit asi ne, ale je fakt, že některé látky zesvětlují. A také je fakt, že citron patří mezi jednu z nich a patří mezi nejoblíbenější. Pokud nemáte alergii, zkuste potírat nejpihatější místa citronovou šťávou. Podobně často se používají jahody (rozmačkaná kašička na tvář)

    Jogurt nebo podmáslí bývá součástí různých dalších domácích směsí.

    admin
    Správce

    Existují průzkumy, které naznačují, že koriandrový olej likviduje spoustu různých, zdraví škodlivých bakterií. A že v budoucnu by mohl být alternativou či doplňkem klasické antibiotické léčby a nebo se některé látky z něj využijí při výrobě nových účinnějších léčiv.

    admin
    Správce

    V naprosté většině se jedná o podráždění pokožky, po každém holení je dobré ošetřit pokožku nějakým balsámem, ale samozřejmě člověk si musí dát pozor, jestli není na nějakou látku, kterou takový zázrak obsahuje, není náhodou alergický.

    odpověď na: Dieta podle barev #2049
    admin
    Správce

    Zjednodušeně se dá říci, že tyhle zázračné a podle názvu lákavé diety téměř nikdy nefungují jak mají. Pozor, to neznamená, že někdo pár kil neshodí, problém je v tom, že dieta by měla být za prvé šitá na míru konkrétního člověka a za druhé taky řešit co bude poté, co s ní skončíme. Většinou se zbavíme z těla jen vody, uvidíme zázraky na váze a jsme nadšeni.
    Jinak co se týká diety podle barev, tak pestrost v jídelníčku rozhodně neškodí. Lépe se nám jí atraktivní věci, budeme rychleji nasyceni a ve větší psychické pohodě. Celé je to o pestrosti a tom, že střídat barvy znamená střídat plodiny a tím pádem i dávat do těla více užitečných látek. Navíc je fakt, že barva některých plodin naznačuje obsah.

    admin
    Správce

    Dá, samozřejmě lepší je takovouto zeleninu kupovat z co nejověřenějších zdrojů, abyste měla jistotu, že není příliš „obohacena chemií“
    Ze syrové cukety si můžete vyzkoušet salát. Přidejte k menší cuketě dvě mrkve, dvě šalotky, lžičku citronové šťávy, lžíci majonézy, sůl a případně koření podle chuti. Cuketu s mrkví nastrouhejte, přidejte na tenká kolečka nakrájenou cibulku, dochuťte šťávou, smíchejte s majonézou a osolte. Nechte vychladit a podávejte. Dobrou chuť 🙂

    admin
    Správce

    Vegeta nebo jí podobné výrobky to je převážně glutamát, sůl, sušená kořenová zelenina, možná trochu cukru a nějaké aroma či zesilovače.
    Takže pokud chcete domácí kořenící směs, musíte udělat totéž (s tím, že asi raději bez chemie).
    Zeleninu (karotka, petržel, cibule, celer, česnek případně pórek) musíte nakrájet na tenké plátky a usušit v troubě (ne na sto stupňů to byste je spálila) nebo v sušičce či na topení. Usušte si i trochu libečku. Všechno pak promícháte a spolu se solí na jemno umelete. Tím máte vlastně základní vegetu hotovou a můžete pak výslednou chuť doladit různým kořením – pro barvu se přidává troška kurkumy.

    admin
    Správce

    Tak tento jídelníček opravdu není moc zdravý. Chybí mu pestrost a vyváženost a dříve nebo později vám to tělo dá vědět. Navíc takové množství banánů denně se mi zdá dost šílené. Vezměte si, že 20-30 procent obsahu banánů jsou sacharidy. A teď stačí už jen základní matematika a to do těla pumpujete každý den. Když chcete jíst hodně ovoce, tak bych ho alespoň různě promíchal.

    admin
    Správce

    Sice léčená chřipka trvá jen týden a neléčená až sedm dní, ale … 🙂 Zázvor určitě pomůže a to jak jako prevence, kdy cítíme nástup nemoci, tak i při zmirňování následků.

    Co se týče vaření, nebál bych se vůbec slazení (medem) a citronu. Má to své háčky. Když se chcete rozehřát, tak pijte jen zázvor bez medu a citronu, protože ty dvě věci v horkých nápojích nepůsobí – ale léčí vás horko, povzbuzující tvorbu bílých krvinek. Když chcete léčivý lektvar co působí i na chřipku, tak přidejte i med a citron, ale až poté, co nápoj vám vychladne. A poměry jsou hodně podle chuti, já si dělám přibližně pět tenkých plátků na skleničku, ale někdo to má raději slabší.

    admin
    Správce

    No tak petrolej se opravdu používal. Ale je u něj nutno zdůraznit ten minulý čas. Dokonce mně překvapuje, že to ještě je zmiňováno jako použitelná varianta. Rizika, která jsou s jeho užitím spojená mnohonásobně překračují pozitiva. Pokud byste ho nalili na hlavu, tak nejpravděpodobněji dojde k velmi silné alergické reakci vašeho organismu. A u malých dětí s velmi citlivou pokožkou pravděpodobnost zaměňte na jistotu.

    To je částečně i odpověď na žehličku. Tam rozhodně nic fatálního jako u petroleje nebude. Spousta lidí na ni nedá dopustit jenže … Žehlička pro vlasy není to nejzdravější, takže u dospělého klidně, u dítěte bych se spíše opřel při hubení vší o malé hřebínky, tea tree, šampony a pečlivou každodenní kontrolu.

    odpověď na: jak léčit doma játra #1098
    admin
    Správce

    Nevím jestli bych použil přímo slovo léčit. Spíše možná obnovovat či regenerovat. Játra mají skvělé schopnosti se vzpamatovat vlastními silami, které můžeme ještě posílit. Nejsou ale nezničitelné, některé kroky jsou pro ně příliš moc. Obecně bychom při domácí léčbě (obnově) jater měli dbát na několik věcí. Vyřadit alkohol, shodit nadbytečná kila, upravit dietu a také minimalizovat užívání léků (včetně různých milovaných pilulek na bolest).

    Z podpůrných prostředků je dnes asi nejznámější svým vlivem na játra ostropestřec mariánský, ale trochu se zapomíná i na velmi rozšířenou starou dobrou pampelišku neboli smetánku lékařskou, která tomuto orgánu rozhodně pomůže také.

    admin
    Správce

    Dlouhodobý efekt rozhodně nečekejte, ale to je asi samozřejmé pro každého, kdo křídu měl alespoň jednou v ruce. Ale právě na nějakou tu párty jednou za čas to klidně udělat můžete. Často by se to dělat nemělo, křída přeci jen vysušuje. A to pro vlasy není kór prospěšné.
    A jestli to stojí za to? No je to otázka vkusu, ale rozhodně jde o levný způsob jak na vlasy dostat spoustu barev. Jen si potom dávejte v noci pozor. Křídy a bílé povlečení se nebudou mít moc rády.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 36)