Naprostá většina lidí ví, že kouření způsobuje velmi závažné zdravotní problémy. Píše a mluví se o tom dnes a denně. Ale důvodů, proč bychom měli přestat kouřit je mnohem více. Tento ošklivý zlozvyk má mimo jiné negativní dopad na náš vzhled a na to, jak působíme na své okolí.
1. kuřáci to sice podvědomě tuší, ale málokdy si jednoznačně uvědomují, jak nevábně voní i ve chvíli, kdy už nekouří. Jestliže skončíme s tímto zlozvykem, postupně se nám vrátí svěží dech, bílé zuby a také oblečení i vlasy nebudou zapáchat, jako bychom přespávali někde v popelnici.
2. kouření má velmi silný vliv na vzhled naší pleti, která díky působení škodlivin obsažených v tabákovém kouři mnohem rychleji stárne (pasivní kuřák je v tomto případě podobně ohrožen, jako ten aktivní). Bohudík jistá část efektů není nevratná. Bývalí kuřáci si všimnou pozitivních změn doslovně během několika týdnů, kdy jejich pleť ztratí šedavý nádech a do dvou měsíců by měla získat hezkou zdravou barvu. S postupem času bude kůže lépe prokrvována a také zmizí či se mírně vyhladí část vrásek.
3. kuřáci mají většinou horší kvalitu nehtů, více se jim třepí i lámou a občas (v závislosti na tom kolik čeho vybafají) také žluté prsty. I v tomto případě se situace po skončení kouření výrazně zlepší, žlutá barva zmizí doslovně během několika dnů, kvalita nehtů se zlepší přibližně do měsíce.
4. kouřením jsou postižené i vlasy. Kuřákům se rychleji mastí, mají horší barvu a častěji vypadávají. Stačí se zlozvyku zbavit a během několika týdnů uvidíme velký rozdíl – to co nově naroste bude mít mnohem hezčí lesk a pevnost. Samozřejmě se s postupem času přestanou přemašťovat, lépe na nich bude držet barva a také se budou dobře rozčesávat. A jak bylo uvedeno již v prvním bodě, také nebudou tak zapáchat a nebude nutno je neustále mýt.
5. kuřácký chrapot možná někomu připadá zajímavý, ale týká se to jen výrazné menšiny lidí, navíc ho často doprovází kašel, který sympatie nevzbuzuje u nikoho (spíš strach, že někoho poprskáme či mu předáme bacily). I to postupně po zanechání koření zmizí, i když nebude to ze dne na den, ale spíše v řádu měsíců.